Müşteri Kaybını Önleme

Müşterileriniz sizi, sizin yüzünüzden terk ediyor olabilir!
Birçok şirket, müşteri odaklı bir operasyonel modelin gücünü kabul eder. İyi niyetle, verileri harekete geçirmek ve birden çok temas noktasında müşteri deneyimini iyileştirmek için projeler başlatırlar.
Ancak, silo halindeki müşteri deneyimini iyileştirme girişimleri nadiren iyi sonuçlar üretir. Belirli bir departman tüm temel KPI’larını karşılayabilirken, genel ölçümler çok az gelişme belirtisi gösterebilir.  Bunun nedeni, müşterilerin işletmelerle etkileşimlerini bütünsel olarak görmeleridir. Faturalama departmanınız sürekli hata yapıyorsa, satış deneyiminizin mükemmel olup olmadığı önemli değildir.
Müşteriler sizi terk ettikten sonra onları geri kazanmaya çalışmak, elde tutmak için gösterdiğiniz çabadan çok daha pahalıya mal olur. Her müşterinin beklentisi farklıdır ve bu beklentilerin ne olduğunu verilerden yakaladığınız ipuçları ile okumak ve buna uygun bir deneyim tasarlamak kritik öneme sahiptir.

Tüm bunları gerçekleştirdikten sonra müşterilerin uzaklaşmaya başladığını henüz terk etmeden fark etmek ve onları geri döndürecek yapay zeka destekli aksiyonlar planlamak gerekir. Bu aksiyonlar müşteriden müşteriye farklılık gösterecek etkili uygulamalardır; ancak tek başına yeterli değildir. Beraberinde bu uzaklaşmaya sebep olan kök nedenleri de çözmek sorunu temelden çözmek için gereklidir.

Önce Kabul Edin!

Gerçekten Müşteri Kaybını Azaltmak İstiyor musunuz?

Nasıl Mı?

Müşterinin değişen davranışlarını yakalamakta geç kalıyorsunuz.
Müşterinin bir sonraki hamlesinin ne olduğunu önden tahminleyin.
  • Elinizdeki tüm müşteri verileri (çevrimiçi ve çevrimdışı) tek bir platformda işleyin. 
  • Veriler hazır olduğunda tahminleme aşamasına geçebilirsiniz. 
  • Tahminleme modellerinizin kolay kurulabilir, esnek ve otomatik güncellenir olması analitik başarınızı artırır ve operasyonel yükünüzü azaltır.

Bir sonraki ay hangi müşterileri kaybedeceğinizi size söylesek ne yapardınız?

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish