Yeni Müşteri Kazanımı

“Fırsatlar zorlukların tam ortasındadır.”    Albert Einstein
Pazar payını korumak ve cüzdan payını büyütmek için, müşterilerin ihtiyaçlarını izlemek ve analiz etmek üzere yeni yollar bulmak ve ardından hızlı hareket etmek gerekiyor.
Yeni müşteri elde etmeyi hedeflerken mevcut müşterilerimizi tanımak çok kritik. Hangi mevcut segmentler büyütülecek ve hangi yeni hedef kitlelere odaklanılacaksa bu segmentler için stratejiler en başta belirlenmelidir. Mevcut segmentleri büyütürken geçmiş başarıları örnek alacak ve geçmiş hatalardan ders çıkarılmalıdır. Yeni segmentler oluştururken proaktif testler yaparak sürekli bir öğrenme döngüsü kurulmalıdır.
 

Hedefleriniz Aşağıdakilerse

Ne Yapmalısınız?

Sonuç

Kanal bazlı müşteri kazanım planlarını oluşturmak ve kullanıcı verilerini tüm temas noktalarında online olarak toplamaya ve  yapay zeka ile analiz etmeye başlamak.
Sayısız içerik alternatifi içerisinde A/B testini hızlı bir şekilde yapabilmek ve dönüşlerin yapay zeka ile değerlendirilip optimize edildiği öneriler elde etmek.
Test sonuçlarına göre müşteri davranışları üzerinden yeni müşteri segmentlerini belirlemek ve geliştirmek.
Segmentlere göre kişiselleştirilmiş içerikleri ve  stratejiyi düzenlemek.
Müşteri yaşam döngüsünü kazanımdan itibaren müşteri yaşamı boyunca takip edip değer maksimizasyonu sağlamak.
Tüm verileri toplayarak iç görüler çıkarın ve segmentasyon yapın.
Tüm verileri eşleştirerek segmentlere göre senaryolar oluşturun ve model geliştirin.
Çevrimiçi trafik kaynaklarını ve dijital olmayan temas noktalarını tanımlayın, dijital olmayan kanal verilerini entegre edin, tüm kaynakları ilişkilendirerek iç görüler çıkarın.
Veriden gelen yeni iç görülerle, mevcut pazarlama sürecinizde kullanılmak üzere iletişim sürecinizi yeniden düzenleyin.
Gerçek zamanlı olarak kişiselleştirilmiş pazarlama yapmak, verileri hibrit bir bulut biçiminde depolamak, pazarlama süreçlerinize sınıfının en iyisi pazarlama kaynakları yönetimini yerleştirmek veya yönlendirmeli yapay zeka ve analitik kullanımıyla bir pazarlama yolculuğunda müşterilere rehberlik etmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

 

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish